banner68

Son dönemlerde daha çok Alışveriş yapılan Televizyon kanallarında "Ölüm hariç her derde deva Çörek otu- Bütün hastalıklara çare Bal-Kıbleyi gösteren Seccade" gibi akıllara gelen gelmeyen bütün mamullerin satışı son hızla devam ederken bir anda "Yanmayan Kefen"satışının yapıldığı haberli ile gerçekten aklımızı yitirecek noktaya kadar geldik.

Bu “Yanmayan Kefen” ile ilgili olarak “olurdu-olmazdı” şeklinde çeşitli görüşler duyduktan ve“Bu kadarda olmaz” şeklinde bir çaresizlik ile karşılaşmışken 2012 yılında  “Cennetten Arsa satıyoruz” diye aralarında görevli bir hakim ve doktora Cennetten arsa satarak  5 milyon lira vurgun yapan  çetenin üyesi doktorun mağdurları hipnotize ederek, çete liderini kimi zaman tekrar dünyaya gelen Veysel Karani, kimi zaman peygamber vekili olarak gösterdiği, “Allah için parayı ver ve kötülüklerden korun” diyerek dolandırdığını  bunu yaparken de cennetten yer de vaat ettiği hadiseyi hatırladık.

O günlerde Antalya Cumhuriyet başsavcılığıyla ortaklaşa yürütülen soruşturma kapsamında kendilerini ’peygamber vekili’ reenkarnasyon ile “tekrar dünyaya gelen muhterem zatlar’olarak tanıtarak dolandırıcılık yapan çete takibe alınmış 5 kişiyi yaklaşık 5 milyon TL dolandırdığı iddia edilen 3’ü kadın 6 kişi, Ankara, Hatay, Kırıkkale ve Çankırı’da düzenlenen eş zamanlı operasyonlarla yakalanmış  Şebeke lideri  ile birlikte  doktor olan eşi  ile birlikte  üç kişi gözaltına alınmış kendisini ‘Peygamber’  ilan eden kişinin de 3 hırsızlık olayından poliste kaydının bulunduğu belirlenmişti.

Dolayısı ile aralarında Hakim ve Doktorlarında bulunduğu kişilere “Cennetten Arsa “ satanların bize göre bir “Pazarlama harikası” olan Yanmayan Kefen içinde müşteri bulmanın hiçte zor olmayacağını çok net bir şekilde biliyoruz.

Alışveriş sitesinde 370 liraya satılan “Yanmayan kefen” ile ilgili olarak  “Ölünün kefenine yazdığı yahut bir kağıda yazılıp kefenine konulduğunda veyahut ceylan derisine yazılıp kefen içine konulduğunda Meyyiti kabir azabından vs. sıkıntılardan kurtaracak.”ifadeleri bizim hangi noktada olduğumuzla ilgili kendimizi daha bir derinden sorgulamamız gerektiği gerçeğini de ortaya koyuyor.

Yanmayan Kefen” ile ilgili olarak İnternette, ismi çok bilinen bir Hoca’nın ‘yeni bir kefenimiz geldi’ diyerek, ürünü anlattığı aynı hocanın konuşmasında bir duayı anlatarak “Bu duanın Kabe örtüsü veya ceylan derisine yazılması halinde kişi kabir azabından korunacak Kumaş olarak öyle bir dokuma yapıldı ki öbürlerinde imamların elinde kalıyormuş. Öyle zayıf kumaşlar var. Buna 60 küsur kumaş dokuması yapıldı. Bu ismi şerifi ceylan derisinin üzerine safranla yazdık. Meyyiti kefenin göğüs kısmına yazdırdık. Defnedilirse,  kabrinde rahat eder, azaba düçar olmaz, suali çabuk geçer. Yani bedeni kabirde çürümez , Şihabeddin Sühreverdî hazretleri Büyük günahkar olsa bile, Ahiretteki hesabı bilmem de ben burayı konuşuyorum. Bu ismin azameti ve bereketiyle kabrinde rahat eder.”diyerek pazarlamayı da kendi lisanı ile yapıyor.

İslam ümmetinin ne halde olduğu, Dünyanın bilim ve teknoloji noktasında hangi noktalara doğru yol aldığını düşündüğümüzde Devletin okuttuğu ve adalet dağıtmakla yükümlü bir Hakimin, hastaları bilimsel yollar ile muayene ermesi gereken bir doktorun cennetten arsa alacak duruma geldiklerini öğrenince “Ne olacak bu Müslümanların hali.?” diye düşünmekten kafamıza ağrılar girdiğini söylememiz gerek.

Herhangi bir ortamda konuşmaya başladığımızda ilk ifademiz muhtemelen “Nüfusun yüzde doksan dokuzunun Müslüman olduğu bir Türkiye” şeklinde olacaktır, Bu kadar büyük bir yüzde ile övündüğümüz Müslümanların dini vecibelerini de eksiksiz yerine getirdikleri gerçeğinden yola çıktığımızda “Eğer bu dünyada İslamın şartlarını yerine getiriyorsak, kabir azabından neden korkuyoruz, Cehennemde yanacağımız kesinmidir ki Yanmayan Kefene ve yan ürünlerine ihtiyaç duyuyoruz” soruları akıllara geliyor.

Türkiye’de oldum olası Din Eğitimi bizzat Devlet tarafından verilmediği ve Din Eğitimi artık maalesef sayıları belli olmayan Cemaat ve tarikatların eline bırakıldığından vatandaşta ister istemez “Bu dünyam bir şekilde yandı, hiç değilse Ahireti kurtarayım” diye düşünüyor ve o andan itibaren “Din simsarlarının” eline düşüyor.

Aslında siyasetçi bu “Din baronlarının” ne kadar tehlikeli olduklarını, İslamiyet ene kadar büyük zarar verdiklerini çok iyi biliyor ancak seçim dönemi yaklaştığında vatandaşı tek tek dolaşmaktansa bu Cemaat ve tarikatlardan blok oy geleceğini de gördüğünden bunlara karşı “Yeter bu garip milletin sizden çektiği” diyecek gücü kendisinde bulamıyor.

Müslüman kendisini yaratan Allah’a karşı olan kulluk görevlerini tam anlamı ile yerine getirebilse, İslamın şartlarını, İmanın şartlarını bütün  hayatı boyunca uygulasa, yalan söylemese, Kul hakkı yemese, hırsızlık yapmasa Yanmayan kefene de ihtiyacı olmayacak Cennetten arsaya da.

Ancak vatandaşta normal bir hayat yaşamıyor, “Dünya nimetlerini” bütün hızı ve enerjisi ile hakkı olup olmadığına bakmadan kendisine doğru yontuyor, bunu yaparken de son derece büyük bir yanlışın içerisinde olduğunu görünce “hiç değilse yanmayan kefen alayımda cehennem ateşinden kendimi kurtarayım” diye ipe sapa gelmez düşünceler içerisine giriyor.

Doktorun verdiği reçeteyi eczaneden alırken Eczacıya “Bu reçeteyi okudum ama tam olarak anlayamadım, ilacı vermeden önce bir de sen anlat” diyen ortalama Müslüman kardeşimiz Müslümanlıkla –İslamiyet ile ilgisi olamayan hemen herkesi dinlerken mukaddes kitabımız Kuran-ı Kerimi Allah rızası için bir kez bile açıp okumayınca böylesi çapraşık işler ile karşı karşıya kalıyor.

Bir kez daha belirtiyoruz, Din Eğitimi bizzat Devletin kendisi tararından verilmelidir, Böylesi önemli konular kerameti kendisinden menkul kişi ve gruplara emanet edilmemelidir, Din eğitimi Milli Eğitim bakanlığına bağlı okullarımızda uygulamalı olarak verilmeli, Çocuklarımız dinini-diyanetini gerçek manada öğrenmelidir.

Aksi takdirde dün Hakim ve Doktorlara Cennetten yer satanlar, bugün Yanmayan kefeni pazarlamaya hiç ara vermeden devam edecekler, yarında mu garip milletin dini duygularından istifade edip daha neleri pazarlayacaklar.??

Allah bilir…

banner69
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner81

banner27

banner71

banner76

banner82

banner5

banner16

banner70

banner75