SAĞLIK:
Sağlıkta toplu sözleşme süreci başlıyor

Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker Gebze, Cayırova, Darıca da faaliyet gösteren 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonların (ASHİ) ‘da görev yapan  Sendika İş Yeri Temsilcileri ile toplantı yaptı. Toplantıya112 Komuta İş Yeri Temsilcisi  Dr. Ahmet Murat Kazan,  Gebze Fatih Devlet Hastanesi  Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Dr. YükselAksoy, Gebze Ticaret odası Meslek Komite Üyesi  Saliha Aksoy, Cayırova İlce Temsilcisi Engin Akpınar,  Gebze 1 Nolu 112 ASHİ  İş Yeri Temsilcisi Ayşegül Özcanlı, Gebze 3 Nolu 112 ASHİİş Yeri Temsilci Serkan Taşçı, Çayırova 1 Nolu 112 ASHİ İş Yeri Temsilci Emine Kartal, Darıca 2 Nolu 112 ASHİİş Yeri  Temsilci Emre Karataş, Darıca 3 Nolu 112 ASHİ İş Yeri Temsilci ÜmmüÇakır, Üye Ayşenur Güven, Ertan Özkurul, Müzeyyen Sidar, FadimeKanpak,  PınarCoşkun, Şükrü Kaptan, Duygu Gümüş, Ertan Karalı, Dilek Yılmaz, Kübra Taşkın, Hava Yıldırım, Esra Güngörmüşkatıldı. Toplantıda çalışama hayatı ile ilgili gelişmeler hakkında İş Yeri Temsilcilerini ve katılımcıları bilgilendiren Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı, Türkiye Kamu Sen Denetleme Kurulu Üyesi ve Türkiye Kamu Sen Kocaeli İl Temsilcisi Ömer Çeker toplantı sonrası açıklamalarda bulundu.

Kamu Çalışanları 2010 yılından buyana mağdurlar.

Çeker Yapmış olduğu açıklamada; 2010 yılında Hükümet Kamu Görevlileri Sendikaları Kanunda düzenleme yaparak tek taraflı ücret ve sosyal hakların belirlemesinden vaz geçmiştir. Kamu çalışanlarına emeklerinin pazarlığını yapma hakkını kamu çalışanlarına hediye etmek suretiyle Kamu çalışanlarının örgütlenerek milli gelirden paylarına düşeni almaları için sendikalara üye olmalarını işaret etmiştir. Çalışanlar ise işverenin kendilerine hediye etmiş olduğu toplu sözleşme yasasının önem ve ehem niyetini bu güne kadar anlayamadıklarından Kamu Çalışanları 2010 yılından buyana mağdurlar.” Dedi.

İçi Boş Sarı Torbalar Dağıtarak Çalışanın Aklı İle Alay Etmektedirler.

Başkan Çeker; İki yılda bir yapılan toplu sözleşme yetkisini vermiş oldukları Malum Sen (Sarı sendika) çalışanın taleplerini toplu sözleşme masasına taşımadığı gibi işverenin önermiş olduğu  maaş artış zammından daha düşün zamma imza atmak suretiyle çalışanları enflasyon ezdirmiştirler. Çalışanlar Sarı Sendikanın umurun da olmadığına toplum olarak şahit olduk.Enflasyon canavarı Sarı Sendika ile mutfağımıza indiği halde Sarı Sendika kamu çalışanının mutfağındaki yangını görmezden gelmekte adeta çalışanlar ile alay edercesine içi boş sarı torbalar dağıtarak çalışanın aklı ile alay etmektedir. Dedi.

İşverenin Önermiş Olduğu Zam Artışlarından Daha Düşük Zamlara İmza Attılar.

Açıklamalarını sürdüren Çeker; Malum Sen çalışana  içiboş sarı torba dağıtma yerine toplu sözleşme masasında çalışanın cebini ve torbasını dolduracak ekonomik değeri işverenden aldığı takdirde çalışan torbanın içerisini istediği gibi doldurur. 01- 31 Ağustos 2019 tarihinde İş verenleyetkili sendika arasında 2020 ve 2021 yıllarının ekonomik sosyal haklarının pazarlıkları yapılacak beş dönemdir Sarı sendika toplu sözleşme masasında işverenin önermiş olduğu zam artışlarından daha düşük zamlara imza attılar. Dedi.

Toplu sözleşme süreci yaklaşıyor

Başkan Çeker;Toplu sözleşme süreci yaklaşıyor. 2020 ve 2021 yıllarında mağdur olmak istemiyorlar ve milli gelirden paylarına düşeni refah payı ile birlikte almak istiyorlar ise görev yapmış oldukları kurumlarda huzurlu ve mobinge maruz kalmadan görev yapmak için Türk Sağlık Sen’i desteklesinler üye olsunlar.Kamu çalışanlarını hassasiyete ve duyarlı olmaya davet ediyoruz. Dedi.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner27

banner71

banner76

banner171

banner5

banner70

banner75

Vega bebek spa merkezi açıldı!
0-10 ay arası bebeklerin bedensel ve zihinsel gelişimlerini hızlandıran eğlenceli bir aile aktivitesi sunmayı...

Haberi Oku