SAĞLIK:
İl Başkanı Ünlü; Mağdur Kamu Görevlisi Karaaslan'ı Ziyaret Etti

MHP Kocaeli İl Başkanı Aydın Ünlü KOÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesinde 657 Devlet Memuru olarak  görev yapan Gülten Karaaslan’ın kurumda yaşamış olduğu mağduriyet ve haksız uygulama nedeniyle iş yerinde ziyaret etti. İl Başkanı Aydın Ünlü’yeTürk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı, Türkiye Kamu Sen Denetleme Kurulu Üyesi Türkiye Kamu Sen Kocaeli İl Temsilcisi Ömer Çeker, Türk Büro Sen Kocaeli Şube Başkanı Rıfat Oypan, İzmit İlce Temsilcisi Ercan Öztürk, İş Yeri Temsilcisi Ayşe  Dalgıç Gülen’de  eşlik etti. İl Başkanı Ünlü Kurumda görev yapan Gülten Karaaslan’ın kurumda yaşamış olduğu sorunlar(mobing, sebepsiz olarak sözel ve yazılı olarak sık sıkbirim değişiklikleri hakkında mağdur Gülten Karaaslan’dan detaylı bilgi aldı. İl Başkanı Ünlü daha sonra Hastane BaşmüdürüBurhan Eresidemakamında ziyaret ederek görüştü.

İl Başkanı Ünlü; Başmüdür Eres’e Teşekkür Etti.

Gülten Karaaslan’ın Eğitim ve Araştırma Hastanesindeyaşamış olduğu mağduriyet ve usulsüz uygulamalar hakkındaMHP Kocaeli İl Başkanı Ünlü,Hastanesi BaşmüdürüBurhan Eresi makamında ziyaret ederekkonu hakkında Başmüdür Eres ile de görüştü. İl Başkanı Ünlü Başmüdür Eres’in konu hakkında yapmış olduğu bilgilendirme için İl Başkanı Ünlü; Başmüdür Eres’e Teşekkür etti.

Cumhur İttifakı Olarak Kurumlarda Usulsüz Uygulamalara ve Mobing’e Müsaade Etmeyiz. 

Ziyaret sonrası MHP Kocaeli İl Başkanı Ünlü yapmış olduğu açıklamada” Kurumlar Devletin ve milletindir. Kurum amirleri, Kanun ve yönetmelik çerçevesinde kurumları sevk ve idare etmeleri gerekmektedir. Kanun ve yönetmelikleri yok sayarak kurumları keyfi yönetemezler, Kurum çalışanlarına usulsüz uygulama ve mobing yapamazlar diyen MHP İl Başkanı Ünlü; Cumhur ittifakı olarak  kurumlarda usulsüz uygulamalara ve mobing’e müsaade etmeyiz.Dedi.

Temennimiz Kamu Görevlisine Karşı Yapılan Usulsüz Uygulamadan Vaz Geçilir.

Açıklamalarını sürdüren Ünlü;  Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Kamu görevlisine karşı yapılan usulsüz uygulama ve mobing ile ilgili yapmış olduğumuz ziyarette mağduru ve idareyi dinleyerek konuya ne kadar duyarlı olduğumuzu göstermiş olduk.Dedi. Başkan Ünlü; Temennimiz  İdarekamu görevlisine karşı yapılan usulsüz uygulamadan vaz geçer. Konunun takipçisi olacağım. Aynı hassasiyeti diğer kurumlarımız da görevli Kamu çalışanları içinde göstereceğimizdenkimsenin şüphesi olmasın. Dedi.

Çeker;MHP Kocaeli İl Başkanı Ünlü’ye Teşekkür etti.

Çeker; MHP Kocaeli İl Başkanı Ünlü’nünKOÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesindegörevli Sendika üyemiz Gülten Karaaslan’ın kurumda yaşamış olduğu sorun nedeniyle konunun taraflarını yerinde ziyaret ederek konu hakkında bilgi alıp konunun takipçisi olacağını Kamu oyuna beyan etmesi nedeniyle Sayın İl Başkanı Aydın Beye Teşekkür ederiz.  Bu ziyareti ile Kamu çalışanlarının yalnız olmadığını ortaya koymuştur. Ziyaretini önemsiyoruz.  Temennimiz Diğer kurumlardaki idarecilerde bu olaydan ders çıkarırlar. Dedi.

Sorunun Kimden Ve Ne İçin Kaynaklandığını Sendika Olarak İyi Biliyoruz.

Açıklamasını sürdüren Başkan Çeker; Hastane BaşmüdürüBurhan Eres’in konu hakkında vermiş olduğu bilgi ve duyarlılığı için kendisine teşekkür ederim. Diyen Çeker; Sorunun kimden ve ne için kaynaklandığını sendika olarak iyi biliyoruz. Üyemizin mağdur olmasına sebebiyet kimin verdiğine dair elimizde belge ve bilgi mevcuttur. Konunun takipçisiyiz. Temennimiz sorunun kaynağı ve muhatabı konuya sağduyu ile yaklaşarak sorunu çözer ve kurumu yıpratmaz. Sağlık çalışanları sahipsiz değildir. Türk Sağlık Sen olarak kurumlara da görev yapan sağlık çalışanları Sendikamız üyesi olsun veya olmasın mağdur olan tüm sağlık çalışanlarının yanındayız. Dedi.

BASIN BÜROSU:

TÜRK SAĞLIK SEN KOCAELİ ŞUBE

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner27

banner71

banner76

banner171

banner5

banner70

banner75

COVID-19 Aşısının Kalp ve Damar Sistemi Açısından...
“Günümüzde altta yatan sağlık sorunu olan hastalarda da COVID-19 aşısı uygulanmakta. Ama bu bahsedilen...

Haberi Oku