EĞİTİM:
YÖK Toplantısı GTÜ'de Yapılacak!

YÖK İLE ARAŞTIRMA ÜNİVERSİTELERİ DEĞERLENDİRME TOPLANTISI GTÜ’DE DÜZENLENİYOR

“2023’e 3 kala Araştırma Üniversiteleri…”

            Gebze Teknik Üniversitesinin ev sahipliğinde düzenlenecek çalıştaya,  TÜBİTAK Başkanı ve aynı zamanda YÖK üyesi olan Prof. Dr. Hasan MANDAL, YÖK Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Naci Gündoğan ve YÖK yetkililerinin yanı sıra Araştırma Üniversitelerinden “Gebze Teknik, Ankara, Boğaziçi, Erciyes, Gazi, Hacettepe, İstanbul Teknik, İstanbul Üniversitesi - Cerrahpaşa, İzmir Yüksek Teknoloji ve Orta Doğu Teknik” Üniversitelerinin Rektör ve Rektör Yardımcıları ile Aday Araştırma Üniversitelerinden “Çukurova, Ege, Selçuk, Uludağ ve Yıldız Teknik”  Üniversitesinin Rektör ve Rektör Yardımcıları katılacak.

            Açılış konuşmalarını sırasıyla GTÜ Rektörü Prof. Dr. Muhammed Hasan ASLAN ve YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta SARAÇ’ın yapacağı çalıştayın ilk oturumunda YÖK Yürütme Kurulu Üyesi ve Proje Yürütücüsü Prof. Dr. Naci GÜNDOĞAN’ın başkanlığında, TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan MANDAL’ın da panel açılış konuşmacısı olarak yer aldığı “Araştırma Üniversiteleri ve Sıralama Endeksleri” konulu panel gerçekleştirilecek. Panelde proje kapsamındaki üniversitelerimizin ulusal ve uluslararası sıralamalardaki yerleri ile üniversitelerimizin akademik performanslarının arttırılmasının yanı sıra mevcut performanslarının daha görünür kılınması için yapılması gerekenler tartışılacak.

            Çalıştayın öğleden sonraki ikinci oturumunda ise YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta SARAÇ başkanlığında, Araştırma ve Aday Araştırma Üniversiteleri Rektörleri ve ilgili Rektör Yardımcılarının katılımlarıyla “Araştırma ve Aday Araştırma Üniversitelerinin 3 Yılının Değerlendirilmesi” yapılacak. Bu kapsamda üniversiteler bu süreçte gerçekleştirdiklerini ve önümüzdeki dönem planlamalarını paylaşacaklar.

           ARAŞTIRMA ODAKLI İHTİSASLAŞMA ÜNİVERSİTELERİ ÇALIŞTAYI Gebze Teknik Üniversitesi, Kongre Merkezi /

10 Ocak 2020 PROGRAM 10:30-11:00 AÇILIŞ KONUŞMALARI Prof. Dr. Muhammed Hasan ASLAN, GTÜ Rektörü Prof. Dr. M. A. Yekta SARAÇ, YÖK Başkanı 11:00-12:30 I. OTURUM – “ARAŞTIRMA ÜNİVERSİTELERİ VE SIRALAMA ENDEKSLERİ” Oturum Başkanı: Prof. Dr. Naci GÜNDOĞAN, YÖK Yürütme Kurulu Üyesi Panel Açılışı: Prof. Dr. Hasan MANDAL, TÜBİTAK Başkanı Panelistler: Selcan ZEREN KARABULUT, TÜBİTAK Dr. Murat Perit ÇAKIR, URAP, ODTÜ Enformatik Enstitüsü Tayfun BAŞAL, ELSEVIER Türkiye, İran, Orta Doğu ve Orta Asya Bölge Direktörü Tartışma – Soru - Cevap 12:30-14:00 Öğle Arası 14:00-16:00 II. OTURUM – “ARAŞTIRMA VE ADAY ARAŞTIRMA ÜNİVERSİTELERİNİN 3 YILININ DEĞERLENDİRİLMESİ” Oturum Başkanı: Prof. Dr. M. A. Yekta SARAÇ, YÖK Başkanı Katılımcılar: Araştırma ve Aday Araştırma Üniversiteleri Rektörleri ve Rektör Yardımcıları

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner193

banner27

banner71

banner76

banner192

banner5

banner70

banner75

Darıca Final'de Hizmet içi Eğitim
Darıca Final Eğitim Kurumları idareci ve öğretmenlerinin katıldığı toplantı yapıldı.

Haberi Oku